Dermatologia Estetyczna

Resurfacing laserowy, jest metodą odmładzania i regeneracji skóry. Urządzenie SmartXide2TM MonaLisa Touch®, wykorzystuje promieniowanie Lasera CO2. Skaner komputerowy precyzyjnie rozdziela światło na mikro pola robocze o wysokiej energii. Aparat umożliwia zaawansowane kontrolowanie mocy, wielkości, głębokości i geometrii wiązek. Promień lasera wnika do skóry właściwej i wywołuje efekt ablacji (odparowania) struktur zawierających wodę, oraz koagulacji termicznej białek. Oba efekty są precyzyjnie kontrolowane zaawansowanym procesorem wiązki. Ostatecznym efektem jest geometryczna siatka mikrouszkodzeń struktury skóry właściwej, otoczonej zdrowymi komórkami, które zaczynają się intensywnie namnażać, inicjując proces przebudowy i regeneracji skóry.

Zabieg laseroterapii wpływa na poprawę kondycji skóry, jej gęstość i jędrność. Skóra staje się w widoczny sposób napięta i elastyczna, zmarszczki, bruzdy i blizny się wygładzają, a przebarwienia są mniej widoczne. Skóra poddana zbiegowi wygląda młodziej, odzyskuje świeży i promienny wygląd. 
W zależności od zaawansowania korygowanych zmian, zabiegi laseroterapii trzeba powtarzać. Najczęściej pełna korekcja wymaga 2 - 4 powtórzeń.

Efekty działania Lasera CO2:
- obiektywne i widoczne odmłodzenie skóry.
- wzrost napięcia skóry
- spłycenie blizn po trądzikowych, pourazowych, oparzeniowych 
- zmniejszenie rozstępów
- likwidacja przebarwień po słonecznych